Ota yhteyttä!

Bild på Jaan

Jaan Siitonen
Toiminnanjohtaja
+358 41 5305 531
jaan.siitonen@kielilahettilaat.fi

Jaan johtaa työryhmää ja koordinoi vierailuja suomenkielisissä oppilaitoksissa.

Bild på Thomas

Thomas Thijssen
Vierailukoordinaattori
+358 40 7320 507
thomas.thijssen@kielilahettilaat.fi

Thomas koordinoi vierailuja ruotsinkielisissä oppilaitoksissa.

Bild på Jenna

Jenna Pystynen
Koordinaattori
+46 76 1630 155
jenna.pystynen@kielilahettilaat.fi

Jenna vastaa uusien yhteistyömahdollisuuksien kartoittamisesta ja synnyttämisestä Pohjoismaissa.

Bild på Santeri

Santeri Leinonen
Jäsensihteeri
+358 44 9807 438
santeri.leinonen@kielilahettilaat.fi

Santeri vastaa jäsen- ja jäsenmaksuasioista.

Bild på Jolanda

Jolanda Riissanen
Viestijä
jolanda.riissanen@kielilahettilaat.fi

Jolanda vastaa sähköisestä viestinnästä.

Bild på Jessica

Jessica Lillbåsk
Visuaalinen sisällöntuottaja (painotuote & multimedia)
jessica.lillbask@kielilahettilaat.fi

Jessica vastaa yhdistyksen graafisista materiaaleista ja podcasteista.

Olemme hallituksessa 2021—2022

Bild på Juhani

Juhani Turunen
Puheenjohtaja
juhani.turunen@kielilahettilaat.fi

Bild på Santeri

Santeri Leinonen
Sihteeri
santeri.leinonen@kielilahettilaat.fi

Bild på Katri

Katri Meriläinen
Varapuheenjohtaja, ruotsin kielen opettaja

Bild på Eeva-Liisa

Eeva-Liisa Nyqvist
Kielitutkija

Bild på Yrjö

Yrjö Salomaa
Hallitusammattilainen

Bild på Miska

Miska Siilin
Kielilähettiläs

Bild på Tea

Tea Pasanen
Opiskelija

Skip to content